MARTIC WINS EPIC AGAINST MLADENOVIC

Sezonun bugüne kadarki en uzun maçında Kristina Mladenovic’i 3 saat 18 dakika sonunda mağlup eden Petra Martic, TEB BNP Paribas İstanbul Cup’ta yarı finale yükselmeyi başardı.

2019 WTA sezonunun bugüne kadarki en uzun maçı TEB BNP Paribas İstanbul Cup’ta oynandı. Nefesleri kesen 3 saat 18 dakikalık buluşmada Kristina Mladenovic’i 7-6, 4-6, 7-6 ile deviren Petra Martic, adını yarı finale yazdıran taraf oldu.

Spor Toto Tennis Park’ta 6 numaralı seribaşı olarak ter döken Martic, 5-2’lik üstünlüğe ulaştığı açılış setini tie-break’te tamamlayabildi. Eline geçen altıncı set puanını değerlendiren Martic, 7/4’lük tie-break neticesinde ilk adımı attı.

Yeni antrenörü Sascha Bajin gözetiminde ilk turnuvasını oynayan Mladenovic, ikinci sete hızlı başladı. Fransız raket, 3-0 öne geçmesine rağmen peş peşe dört kaybedip 4-3 geriye düşse de tekrar üç oyunluk bir seri yakalayıp 6-4’le setleri eşitledi.

Merkez korttaki eşleşmenin final setinde de üst düzey bir mücadele vardı. Her iki sporcunun da üç kez servis kırdığı setin düğümü yine tie-break’te çözüldü. Kritik oyunda kusursuz bir performans sergileyen Martic, 7/2’lik skorla maça noktayı koydu.

TEB BNP Paribas İstanbul Cup’ta Martic ile Mladenovic arasındaki maraton maç, Elina Svitolina’nın mart ayında Indian Wells’te Ashleigh Barty önünde 3 saat 12 dakika sonunda galibiyete uzandığı maçı altı dakika ile geçip listenin zirvesine çıktı.

Bu sezonki ikinci yarı finaline adım atan dünya 40 numarası Hırvat Martic, final yolunda Rus Margarita Gasparyan ile karşılaşacak. 2019’daki ilk yarı finaline ulaşan Gasparyan ise vatandaşı Veronika Kudermetova’yı 7-5, 6-4’le saf dışı bıraktı.