SVITOLINA İKİ SETTE KAZANDI

Ukraynalı Elina Svitolina, 1 numaralı seribaşı olduğu İstanbul’da üçüncü maçını da kazanıp yarı finale yükseldi. 

Dünya sıralamasında 33 numarada bulunan Ukraynalı tenisçi Elina Svitolina, TEB BNP Paribas İstanbul Cup’ta yarı finale yükseldi. 22 yaşındaki Svitolina, ikinci turda elediği Rumen Alexandra Cadantu’nun vatandaşı Sorana Cirstea’yı 6-4, 6-4 ile geçti.

Svitolina, ilk sette altı kez servis kırma puanı çevirirken, ikinci sette rakibine iki şans tanıdı, ancak Cirstea’nın maçı uzatmasına izin vermedi. 2016 Fransa Açık ilk turunda da yendiği rakibini 91 dakikada turnuva dışına iten Ukraynalı, yarı finalde Jana Cepelova’nın rakibi oldu.

Svitolina ile eşleşen Jana Cepeleva ise çeyrek finalde Dayana Yastremska’yı mağlup etti. 2 saat 43 dakikalık zorlu maçta setleri 2-6, 7-6, 6-4 kazanan Slovak Cepeleva, ikinci seti 5-2 geriden gelip çevirme başarısı gösterdi.

Elina Svitolina, maç sonrasında yaptığı basın toplantısında her geçen maçta daha iyi adapte olduğunu ve turnuvayı kazanmak istediğini belirtti. Kariyerinin ilk ITF turnuvasını kazandığı İstanbul’un kendisine uğurlu geldiğini belirten Svitolina, İstanbul Cup’ta da iki çiftler şampiyonluğunu elde etmişti.

TEKLER ANA TABLO
ÇİFTLER ANA TABLO
MAÇ PROGRAMI