SVITOLINA FİNALE YÜKSELDİ

Ukraynalı tenisçi Elina Svitolina, TEB BNP Paribas İstanbul Cup’ta Jana Cepelova’yı 6-2 ve 6-3’lük skorla geçerek finale yükseldi. Svitolina, İstanbul’da Lesia Tsurenko’dan sonra ikinci Ukraynalı finalist oldu.

22 yaşındaki Ukraynalı tenisçi Elina Svitolina, 2017’deki üçüncü WTA şampiyonluğuna emin adımlarla ilerliyor. TEB BNP Paribas İstanbul Cup yarı finalinde sıralamanın 97 numarasındaki Jana Cepelova ile oynayan Svitolina, 72 dakika süren maçta rakibinin servisini altı kez kırdı. Cepelova’ya karşı oynadığı maçlarda galibiyet üstünlüğünü 4-1’e yükselten Elina Svitolina, adını finale yazdırmayı başardı.

Bu yıl turda yaptığı 29 maçın 24’ünü kazanan Elina Svitolina, Tayvan ve Dubai’de iki WTA şampiyonluğuna imza atmıştı. Kariyerinde 6 tekler şampiyonluğu olan başarılı tenisçi, pazar günü şampiyonluk maçını kazanması halinde İstanbul Cup tarihinde hem tekler, hem de çiftler kupası bulunan ikini oyuncu olacak. Bu başarıya daha önce Agnieszka Radwanska ulaşmıştı.

Svitolina’nın başarısıyla, TEB BNP Paribas İstanbul Cup tarihinde 1 numaralı seribaşı beşinci kez finale yükselme başarısı gösterdi.

TEKLER ANA TABLO
ÇİFTLER ANA TABLO
MAÇ PROGRAMI