SAKKARI YOLUNA DEVAM EDİYOR

Başarılı Yunan tenisçi Maria Sakkari, Çağla Büyükakçay’ı eledikten sonra Sırbistan’dan Alexandra Krunic’i de devirerek çeyrek finale kaldı. 

11’incisi düzenlenen TEB BNP Paribas Istanbul Cup’ta çeyrek finaline adını yazdıran beşinci tenisçi Maria Sakkari oldu. Dünya sıralamasında 48. sırada bulunan Sakkari, bir ay önce Miami Open’da yendiği Krunic’e karşı İstanbul’da da 6-3 ve 6-1 ile galip geldi.

İyi servislerle girdiği maçın dördüncü oyununda kırdığı servisle 3-1’e ulaşan Sakkari, setin ortasında sırtındaki ağrı nedeniyle sağlık molası kullanan Sırp tenisçi önünde üstünlüğü maç boyunca elden bırakmadı. Yunan 1 numarası, 6-3 aldığı ilk setin ardından ikinciye de servis kırıp başladı ve mücadeleyi 67 dakika içinde noktaladı. Yüzde 83 ilk servis kazandığı maçta aldığı galibiyet, Maria Sakkari’ye İstanbul Cup’ta ikinci, 2018’de ise ilk çeyrek finalini getirdi.

Maria Sakkari, yarı finale kalabilmek için 27 Nisan Cuma günü Arantxa Rus ile karşılaşacak. Ana tabloda yoluna devam eden son eleme oyuncusu Hollandalı Rus, 2016 finalisti Danka Kovinic’i 2-6, 6-2 ve 6-0 ile geçti. Maçta beş kez servis kıran Rus, birinci ve ikinci servislerinden %61 ile puan çıkardı. Hollandalı oyuncunun son WTA çeyrek finali, 2017’nin haziran ayında ülkesinde s-Hertogenbosch kentindeki turnuvada gelmişti.

Maç sonu basın toplantısında görüşlerini açıklayan Sakkari, kolay bir maç beklemediğini ama kortta iyi bir performans çıkardığı için sonuca rahat ulaştığını belirtti. Yunan tenisçi, “Maça iyi girmem işleri kolaylaştırdı. İyi servis attım, maç boyunca bana çok yardımcı oldu” dedi. Bir sonraki rakibi Arantxa Rus’u pek tanımadığını belirten Sakkari, aldığı galibiyetin bu maç öncesinde güvenini artırdığını vurguladı.