ORTALIĞIN TOZUNU ATTI

İki buçuk yıllık kupa hasretini sezonun başında Brisbane’da dindiren Victoria Azarenka, Indian Wells’te dev bir zafere daha imza attı. Finalde dünya 1 numarası Serena Williams’ı 6-4, 6-4’le deviren Azarenka, BNP Paribas Open’da dört yıl sonra tekrar zirveye çıkarken, toplamda 19. şampiyonluğunu kucakladı.

Henüz ilk oyunda elde ettiği servis kırma avantajını koruyup birinci seti 6-4’le noktalayan Azarenka, ikinci sete çok hızlı girdi. 4-0 ve 5-1’lik üstünlüklere ulaşan Belaruslu yıldız, bu noktada Serena’nın dirilişine mani olamadı. Art arda üç oyun alan Williams, skoru 5-4’e getirse de Vika’dan izin çıkmadı.

Kritik noktada break’i yakalayan Azarenka, ikinci seti de 6-4’le kazanıp 1 saat 28 dakika sonunda büyük ödüle uzandı. Maç boyunca Serena’nın eline geçen 12 servis kırma şansının 11’ini savuşturan Azarenka, bu başarısı sayesinde Ağustos 2014’ten sonra yeniden ilk 10’a giriş yaptı.

Serena’ya karşı beş maçlık yenilgi serisini durduran Vika, güçlü rakibiyle aralarındaki kaydı 4-17’ye getirdi. Indian Wells’te 1999 ve 2001’de ipi göğüsleyen Williams ise 14 senelik boykotun ardından 2015’te geri döndüğü Premier Mandatory seviye turnuvada geçen sezonki yarı finalinin ardından bu kez ikincilikle yetindi.

Victoria Azarenka’nın yanı sıra dünyaca ünlü birçok yıldızı TEB BNP Paribas İstanbul Cup’ta izlemek için Garanti Koza Arena’daki yerinizi ayırtmayı unutmayın!

BİLET SATIN ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ