KUCOVA’DAN GECE EKSPRESİ

Slovak tenisçi Kristina Kucova, 7 numaralı seribaşı Katerina Bondarenko’ya karşı geriden gelip kazandı ve adını çeyrek finale yazdırdı.

İstanbul Cup’ta dördüncü günün son karşılaşması Kristina Kucova ile Katerina Bondarenko arasında oynandı. 137 numarada yer alan eleme oyuncusu Kucova, ana tablodaki ikinci maçını 7 numaralı seribaşı Bondarenko önünde 6-1, 1-6, 7-5 kazanırken, 2 saat 10 dakika sonunda galibiyete uzandı. Henüz üç hafta önce 6-0 set kaybettikten sonra devirdiği Bondarenko’ya karşı yine galip gelen Kucova, maç sonunda büyük sevinç yaşadı.

Maçın ilk setini alan Slovak tenisçi, ikinci sette yalnızca bir oyun alabildi ve sonrasında da 4-0 geriye düştü. Ancak rakibine karşı 11 oyunun 10’unu kazanan Bondarenko, bu noktadan sonra momentumu rakibine kaptırdı. Son sette önce durumu 5-2 yapan Kucova, arka arkaya kazandığı oyunlarla saat 22:45’i gösterirken maçı bitirdi. Karşılaşma, bu yılki İstanbul Cup’ın en geç biten mücadelesi oldu.

Katerina Bondarenko’nun da elenmesiyle TEB BNP Paribas İstanbul Cup’ta sekiz seribaşı arasında çeyrek finalde sadece iki oyuncu kalmış oldu.