İPEK SOYLU VEDA ETTİ

İstanbul’da teklerde ilk tur maçını oynayan İpek Soylu, İsviçre’den Stefanie Vögele’ye iki sette mağlup olarak ana tabloya veda etti. 

Esenyurt’taki Koza WOS kortlarında devam eden TEB BNP Paribas İstanbul Cup’taki ilk tur müsabakasında İpek Soylu, İsviçreli Stefanie Vögele’ye 6-2, 7-5’lik setlerle mağlup oldu. 1 saat 32 dakika süren karşılaşmada genç raket ikinci sette elde ettiği fırsatı kullanamayınca 26 yaşındaki Vögele’ye boyun eğmekten kurtulamadı.

Karşılaşmanın başında ilk servis kıran taraf olan İpek, 2-1 öne geçti ama devamını getiremedi. Türk tenisçinin üst üste yaptığı hataları değerlendiren Vögele, beş oyun üst üste kazanarak seti 6-2 ile hanesine yazdırdı.

İkinci sette 4-2 geriye düşen Soylu, toplarlanarak 5-4’e ulaştı ve setleri eşitlemek için servisine başvurdu. Seti kazanma oyununda puan alamayan İpek, sonraki iki oyunu da yitirerek sekiz kez servisini kırdırdığı maçtan 6-2, 7-5’lik skorla yenik ayrıldı.

Maç sonunda basın toplantısında soruları yanıtlayan İpek Soylu, kendisini bu hafta iyi hissettiğini belirtirken, rakibinin momentumu yakaladığı anlarda oyunu değiştirerek sonuca gittiğini söyledi. Soylu, “Genç bir oyuncu olarak öğrenme sürecim devam ediyor. Bugün daha önce problem yaşadığım servislerimin iyiye gittiğini düşünüyorum. İleride daha iyi olacağımı tahmin ediyorum” dedi.

İki haftalık bir dinlenme periyodu planlayan İpek Soylu, ardından Roland Garros elemesine doğru bir toprak kort turnuvasında daha oynamayı planladığını ifade etti.

Maçın galibi Stefanie Vögele ise sezonun ilk toprak kort maçını oynadığı sezonda iyi bir galibiyetle zemin değişikliğini yaptığını belirtti. İsviçreli tenisçi, İpek Soylu’nun önemli bir potansiyele sahip olduğunu da ifade etti.