FLIPKENS’TEN YOLA DEVAM

Belçikalı raket Kirsten Flipkens, ilk 3 seribaşının elendiği TEB BNP Paribas İstanbul Cup’ta Hırvat Donna Vekic’i yenip ikinci tura çıkan en yüksek sıralamaya sahip isim oldu.

TEB BNP Paribas İstanbul Cup’ta üçüncü gün geride kalırken, korta çıkan iki Belçikalı seribaşı tenisçiden yola devam eden Kirsten Flipkens, turnuvada ikinci tura kalan en yüksek klasmana sahip isim oldu. 30 yaşındaki Belçikalı raket, Hırvat Donna Vekic’i 7-6 ve 6-4’lük skorla geçti.

İki hafta önce Katowice’de mağlup ettiği Vekic’i kariyerlerindeki üçüncü buluşmada da elemeyi bilen Kirsten Flipkens, 1 saat 36 dakikalık maçta deneyimiyle genç rakibine ağır bastı. İkinci sete 3-0 ile giren Vekic, Belçikalı’nın drop shot’ları ve kritik anlarda kullandığı aşırtma toplarına çare üretemedi.

Kirsten Flipkens, ikinci tur maçında Kateryna Kozlova ile karşı karşıya gelecek. Kozlova, günün diğer bir maçında Alexandra Dulgheru’yu geriden gelip 6-7, 7-6, 6-1’lik skorla yenerken 2 saat 46 dakika kortta kaldı.

Flipkens’ten önce Garanti Koza Arena’ya çıkan bir başka Belçikalı seribaşı Yanina Wickmayer ise geçen yıl olduğu gibi İstanbul Cup’a ilk turda veda etti. 2 numara Flipkens, 7-5, 6-2’lik skorla 113 numara Rumen Andrea Mitu’ya yenildi.