FİNALİN ADI: RADWANSKA-TSURENKO

TEB BNP Paribas İstanbul Cup’ta Teklerde yarı final maçları tamamlanırken finalin adı belli oldu: Urszlua Radwanska-Lesia Tsurenko

Yarı finalin ilk mücadelesi Urszlua Radwanska ile Magdalena Rybarikova arasında oynandı. Maça iyi başlayan taraf Rybarikova oldu. İlk 4 oyunda Radwanska’nın servisini kırmayı başaran Slovak raket, 3-1 öne geçti. Sete ağırlığını koyan Radwanska, çok iyi bir performans ortaya koydu. Rakibinin servisini 3 kez kırmayı başaran Polonyalı raket, üst üste 5 oyun alarak seti 6-3 kazanarak 1-0 öne geçti.

İkinci sete iyi başlayan yine Slovak raket oldu. Radwanska’nın basit hatalarını değerlendiren Rybarikova, seti 6-3 kazanarak durumu 1-1’e getirdi.

Üçüncü sete raketler birbirlerinin servislerine kırarak başladı. Çok çekişmeli geçen ve uzun süren oyunlarda Radwanska daha az hata yaptı. Özellikle servislerde etkili olan Polonyalı raket seti 6-3, 2 saat 23 dakika süren maçı da 2-1 kazanarak finale çıkan ilk isim oldu.

İkinci yarı final karşılaşmasında ise Lesia Tsurenko ile Kirsten Flipkens korta çıktı. 1 saat 21 dakika süren karşılaşmada çekişmeli geçen ilk seti 6-4’le geçen Tsurenko, ikinci sette 2-1 geri düşmesine rağmen üst üste 5 oyun olarak 6-2 üstünlük sağladı ve 26 yaşında kariyerinin ilk WTA finaline yükseldi.

TEB BNP Paribas İstanbul Cup’ta final maçı yarın saat 17:00’de Urszula Radwanska ile Magdalena Rybarikova arasında yapılacak ve kupa sahibini bulacak.