ÇİFTLERDE FİNALİN ADI KONDU

Bu yıl 11. kez düzenlenen TEB BNP Paribas İstanbul Cup’ta çiftler ana tablosunun finali belli oldu.

Koza World of Sports ev sahipliğinde devam eden TEB BNP Paribas İstanbul Cup’ta, tamamlanan yarı final eşleşmeleri neticesinde çiftlerde finalistler belirlendi.

1 ve iki numaralı seribaşı çiftlerin çeyrek finalin ötesini göremediği çiftler tablosunda, ana tablonun üst bölümünde Xenia Knoll/Anna Smith, alt bölümünde ise Chen Liang/Shuai Zhang tandemleri adlarını finale yazdırdı.

İstanbul Cup’ta günün ilk maçı için korta çıkan turnuvanın üç numaralı seribaşı çifti Xenia Knoll/Anna Smith, Irigoyen/Perez karşısında 7-5 6-3 ile kazanarak finalde Çinli Liang/Zhang tandemin rakibi olmayı başardı. Knoll/Smith ortaklığı, ilk turda Olaru/Sizikova’yı üç sette, çeyrek finalde ise Geuer/Hon çiftini iki sette geçmişti.

Kariyerlerinde dördüncü kez ortaklık kuran Çinli Chen Liang/Shuai Zhang ikilisi ise dün oynanan maçta Dzalamidze/Kalinskaya çiftini mağlup ederek final biletini kapmıştı. Çinli tandem ayrıca, çeyrek finalde de Lale Cup’ta şampiyonluk yaşarak turnuvaya gelen ve beş maçlık galibiyet serisi bulunan Ayla Aksu/Harriet Dart ortaklığını safdışı bıraktı.

Turnuvada seribaşı olmadan ter döken Chen Liang/Shuai Zhang çifti, organizasyon tarihinin ilk Çinli finalistleri olarak kayıtlara geçerken, Anna Smith ile birlikte çiftler finaline yürüyen Xenia Knoll ise 2016’da Danka Kovinic ortaklığıyla finale yükselmeyi başarmıştı.