ÇAĞLA: HER MAÇI AYRI DÜŞÜNÜYORUM

Çağla Büyükakçay kazandığı ikinci tur mücadelesi sonrasında yaptığı basın toplantısında her maçı ayrı ayrı düşündüğünü ve üzerinde baskı oluşturmamaya çalıştığını söyledi.

Dünya sıralamasında ilk 100’ü kovalayan Çağla Büyükakçay, TEB BNP Paribas İstanbul Cup’ta kariyerinde ilk kez çeyrek final elde etti. Maç sonunda gazetecilerin sorularını yanıtlayan Büyükakçay, “Üzerimde baskı oluşturmamaya çalışıyorum. Bu turnuvada ilk kez çeyrek final oynayacağım. Bu seviyede kötü bir rakip yok. Her maçı ayrı ayrı düşünerek kort çıkıyorum” dedi.

Büyükakçay, Cirstea’yı oynadığı ilk maçta izlediğini ve iyi tanıdığını belirtirken “İlk seti 4-3’e getirdiğinde biraz hata yaptım ve gerildim. Ama maçın genelinde rakibimden daha iyiydim. Onun istemediği tarzda toplar yapmaya çalıştım ve başarılı oldum. İlk sette 4-1’de yaptığım hata yüzünden maçı koparma şansını kullanamadım ama oradaki hatadan ders aldım. Maçın o oyunu bence kritikti”.

Çağla, servisindeki belirgin yükselişle ilgili gelen soruya, “Bu durum aslında çok servis çalışmakla ilgili değil. Fiziksel olarak üst vücut çalışmalarını artırdım. Bunun etkisiyle son üç ayda hayli güçlendim ve servis etkinliğim de arttı. Daha önce omuzumdan yaşadığım problemden dolayı normal antrenmanda maçta attığımdan daha fazla servis kullanmıyorum” diye konuştu.