WOZNIACKI ÇEYREK FİNALİ BİTİREMEDİ

Dünya sıralamasının 2 numarası Caroline Wozniacki, Fransız Pauline Parmentier karşısında çıktığı çeyrek finalde karnındaki problem nedeniyle maçı yarım bıraktı. 

Danimarkalı tenisçi Caroline Wozniacki, Esenyurt’ta süren TEB BNP Paribas İstanbul Cup’ta Fransız Pauline Parmentier’ye karşı üçüncü setin başında maçtan çekildi. Mücadelenin ilk setini 6-4 kazanan Danimarkalı yıldız, ikinci sette geriye düştü ve üstünlüğü rakibine kaptırdı. Korttaki hareketliliğini kaybeden Wozniacki, 3-0’da sağlık molası aldı ve seti 6-3 yitirdi.

Üçüncü set başlamadan önce hakemin yanına giden Wozniacki, karnındaki ağrı nedeniyle maça devam edemeyeceğini bildirdi. Bunun üzerine tur atlayan Pauline Parmentier, 2018’deki ilk yarı finalini yakaladı.

Pauline Parmentier, yeni raket değiştirdiğini ve bu değişikliğin kendisine iyi geldiğini vurgularken, “Geçen hafta sonu Fed Cup maçları oynadım. Kaybetmeme rağmen iki yakın maç çıkarmıştım. Bu hafta ise İstanbul’da yarı finale kalarak değişikliğe kolay adapte olduğumu gösterdim” dedi.

BEGU YİNE YARI FİNALİST
Rumen tenisçi Irina-Camelia Begu, günün son maçında Donna Vekic’i 3-6, 7-6, 6-1’lik setlerle yenip yarı finali tamamlayan isim oldu. Begu, ikinci setinde servisini kırdırarak üç kez geriye düşmesine karşın galibiyete uzanmayı başarırken, 6-5, 40/30’da bir de maç puanı çevirdi. Maç puanında çift hata yapan Vekic, bu fırsatı harcadıktan sonra maça olan odağını yitirdi. Tie-break’i 7/1 ile kapatan Begu, final setini de 6-1 kazanarak adını yarı finale yazdırdı.

Irina-Camelia Begu, yarı finalde Pauline Parmentier ile karşı karşıya gelecek.