SVITOLINA ÜÇÜNCÜ KUPASINI ARIYOR

TEB BNP Paribas İstanbul Cup’ta ana tablo maçları 24 Nisan’da başlıyor. Bu yılki turnuvanın 1 numarası Elina Svitolina, 2017’de üçüncü şampiyonluğunu Koza WOS Arena’da arıyor.

Ukraynalı tenisçi Elina Svitolina, TEB BNP Paribas İstanbul Cup’ta 1 numaralı seribaşı olarak raket sallayacak. Dünya sıralamasında bu hafta 13 numarada bulunan 22 yaşındaki Svitolina, çok iyi başladığı 2017’nin ilk iki ayı içinde Tayvan ve Dubai’de iki şampiyonluk elde etti. İki turnuvanın arasında Fed Cup serisinde Ukrayna’ya kazandırdığı galibiyetlerin de eklenmesiyle 13 maçlık seri yakalayan Svitolina’nın yenilmezliğini Kuala Lumpur’da Japon raket Nao Hibino sona erdirdi.

İSTANBUL’DA DA ÜÇÜNCÜ KUPANIN PEŞİNDE
Svitolina, sadece bu yılki turnuvalarda değil, İstanbul Cup’ta da üçüncü zaferini arayacak. Zira 2014 ve 2015’te çiftler şampiyonluğu alan Elina Svitolina, bu kez teklerde zirveye çıkıp turnuvada üçüncü unvanını almaya çalışacak. Svitolina, turnuva sert zemindeyken raket salladığı organizasyonda teklerde bir çeyrek final görmüştü. Başarılı oyuncu, geçen yıl toprak zeminde yapılan İStanbul Cup’ta yer almamıştı.