SVITOLINA: ÖZEL BİR HAFTAYDI

Ukraynalı tenisçi Elina Svitolina, İstanbul Cup şampiyonluğundan sonra yaptığı basın toplantısında kendisi için özel bir haftayı geride bıraktığını söyledi. 

Dünya sıralamasında 13 numarada bulunan Ukraynalı tenisçi Elina Svitolina, şampiyonluk sevinci sonrasında gazetecilerin karşısına çıktı. 22 yaşındaki tenisçi, “Uzun bir aradan sonra yeniden bir toprak kort şampiyonluğu kazandım. Bu açıdan benim için özel bir haftaydı. Roland Garros’a giderken özgüvenim yerine geldi” ifadelerini kullandı.

Svitolina, boş sezonda yoğun bir program için iyi dinlendiğini ve bu süreyi rekabete hazırlanmak için kullandığını belirtti.

Elina Svitolina, bu yılki ana hedefinin sezon sonu Singapur’daki WTA finallerine kalmak olduğunu belirtirken, “Bunun için önümde uzun bir yol var. Korumam gereken puanlar var, daha çok onlara odaklanacağım” diye konuştu.

Turnuvanın finalisti Elise Mertens ise final maçında rakibi Svitolina’nın çok iyi oynayıp galibiyeti hak ettiğini belirtti. Mertens, “İki final kaybettiğim için biraz kırıklık olsa da, elde ettiğim sonuçtan memnun olduğumu söyleyebilirim” dedi. Kariyerinin en yüksek sıralaması olan 53’e yükselen Mertens, artık tam zamanlı bir WTA oyuncusu olmaktan memnuniyet duyduğunu da ifade etti.

TEB BNP Paribas İstanbul Cup’ın son basın toplantısının konukları çiftler şampiyonları Nadia Kichenok ve Dalila Jakupovic’ti. Birlikte oynadıkları ikinci turnuvada ilk şampiyonluklarına ulaşan Kichenok ve Jakupovic ikilisi, “Maçta iyi savaştık. Adım adım ilerledik. Oynadığımız rakiplerin seribaşı numaralarını saymadık. Çünkü işimize odaklandık” diye konuştu.