SON SEKİZDE İLK İSİM: SAKKARI

Yunan tenisçi Maria Sakkari, 1 numara Schmiedlova’yı devirdikten sonra yoluna devam etti ve TEB BNP Paribas İstanbul Cup’ta çeyrek finale kalan ilk isim oldu.

Elemelerden çıkan Maria Sakkari, TEB BNP Paribas İstanbul Cup’taki başarılı yolculuğunu sürdürüyor. Pazar günü eleme tablosunda başladığı yolculuğunda ana tablodaki ikinci maçını da kazanan 20 yaşındaki Sakkari, adını çeyrek finale yazdırmayı başardı.

WTA sıralamasının 81 numarasındaki Tayvanlı Su-Wei Hsieh ile ikinci turda karşılaşan Sakkari, mücadeleden 6-3, 6-4’lük skorla galip ayrıldı. Maçta servislerinin yüzde 81’ini oyuna sokan Yunan tenisçi, ikinci setin başında servisini kırdırıp geriye düşse de toparlamayı bildi ve mücadeleyi 1 saat 20 dakikada noktaladı.

Sakkari bu galibiyetle kariyerinin ilk WTA çeyrek finaline adım attı. Klasmanın 127. basamağındaki Sakkari, 2005’ten beri yapılan İstanbul Cup WTA turnuvasının tarihinde teklerde son sekize kalma başarısı gösteren ilk Yunan tenisçi unvanının da sahibi oldu.

RAKİBİ KOVINIC
Maria Sakkari’nin çeyrek finaldeki rakibi ise Karadağlı Danka Kovinic oldu. İstanbul’da 5 numaralı seribaşı olarak ter döken Kovinic, dokuzuncusu düzenlenen organizasyonda dokuzuncu deneyimini yaşayan Tsvetana Pironkova’yı 7-5, 7-6 ile saf dışı bıraktı ve bu sezonki ikinci çeyrek finaline ilerledi.