SEVASTOVA İLERLİYOR

Letonyalı tenisçi Anastaija Sevastova, üçüncü kez raket salladığı İstanbul Cup’ta ilk defa adını çeyrek final sekizlisi arasına yazdırdı.

26 yaşındaki Letonyalı tenisçi Anastasija Sevastova, TEB BNP Paribas İstanbul Cup’ta çeyrek finalistler arasına adını yazdırdı. 8 numaralı seribaşı Johanna Larsson ile kozlarını paylaşan Letonyalı, 1 saat 36 dakikalık maçtan 6-4 ve 6-3 ile galip ayrıldı.

Daha önce iki kez oynadığı İstanbul Cup’ta ikinci tur gören Sevastova, birinci turda oyun vermeden yendiği Aleksandra Krunic’in ardından İsveçli Larsson’a da iki sette üstünlük sağladı. Rakibinin ikinci servislerinde iyi hücum yapan Sevastova, ikinci sette servis kırdırarak geriye düşse de toparlamayı bildi.

Sevastova, maç sonunda “Zor bir maç oldu, ama toprakta her zaman kendimi daha iyi hissederim. Bu maçta da iyi bir grafik çizdim. Performansımdan memnunum” ifadelerini kullandı.

HİBİNO DA ÇEYREK FİNALE KALDI
Turnuvanın 6 numaralı seribaşı olan Japon Nao Hibino, İstanbul’da bu sezonki ikinci WTA çeyrek finalini yakaladı. Katıldığı son dört turnuvayı galibiyet alamadan tamamlayan Hibino, 2-6, 6-2, 6-3’lük setlerle elemeden çıkan Reka-Luka Jani’yi geçti.  Toplam 14 servisin kırıldığı maçı iki saatte tamamlayan Hibino, Koza Wos kortlarında üst üste üç maç kazanan Jani’nin serisini noktalandırdı.