ŞAMPİYON TSURENKO

TEB BNP Paribas İstanbul Cup’ta teklerde 26 yaşındaki Ukraynalı raket Lesia Tsurenko şampiyon olarak kariyerindeki ilk WTA zaferine ulaştı.

Garanti Koza Arena’da gerçekleştirilen turnuvanın son gününde merkez kortta oynanan tekler finalinde WTA sıralamasında 71. durumda bulunan Lesia Tsurenko ile 99. Urszula Radwanska karşı karşıya geldi.

Karşılaşmanın ilk seti müthiş bir mücadeleye sahne oldu. Rakibinin servisini üç kez kıran Tsurenko, 56 dakika süren açılış setini 7-5 kazandı.

İkinci sette de iyi oyununu sürdüren Tsurenko 4-0’la başladığı seti 6-1’le tamamladı ve 1 saat 32 dakika süren maçın galibi oldu.

Garanti Koza Arena’da gerçekleştirilen turnuvanın final maçının ardından kortta düzenlenen ödül töreninde, şampiyon Tsurenko ile ikinci Radwanska’ya ödülleri verildi. Törende, tenisçilerden Lesia Tsurenko’ya 43 bin, Urszula Radwanska’ya da 21 bin 400 dolarlık para ödülünün sembolik çeki takdim edildi.

Final maçının ardından düzenlenen basın toplantısında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Tsurenko, İstanbul’un kendisine uğurlu geldiğini belirterek, “İstanbul’da daha önce ITF turnuvası kazanmıştım, şimdi de WTA turnuvası kazandım. İstanbul benim için şanslı bir şehir” dedi.

Polonyalı raket Radwanska ise ilk sette şanssız olduğunu, ikinci sette ise rakibinin çok iyi oynadığını belirterek, fiziksel yorgunluğun kendisini hataya zorladığını ve finalde kaybettiğini söyledi.