ÖNE ÇIKAN İSTATİSTİKLER

İstanbul Cup’ta ilk üç günün ardından ortaya çıkan en çarpıcı istatistikleri derledik.

TEB BNP Paribas İstanbul Cup’ta heyecan tüm hızıyla sürüyor. Turnuvada üçüncü gün tamamlanırken birbirinden çarpıcı istatistikler ortaya çıkmaya devam ediyor.

Servisinde harikalar yaratan Sorana Cirstea, Pemra Özgen karşısında çıktığı eleme ilk turunda oyuna soktuğu 19 ilk servisinde yalnızca bir puan bırakarak göz dolduran bir servis performansı ortaya koydu. İlk servisinde %95’e varan puan çıkarma yüzdesiyle Rumen raket, Özgen’e karşı ikinci servislerinde de yalnızca üç puan bıraktı.

Elemelerin 1 numaralı seribaşı olan Maria Sakkari de set kaybetmeden yoluna devam eden oyuncular arasında yer alıyor. Dinu ve Georges’i devirerek yoluna devam eden Yunan raket, Su-Wei Hsieh karşısında çıktığı tekler ikinci tur mücadelesinde ilk servislerini %83 oranında oyuna sokarak bu alanda en yüksek istatistiği elde etti.

Stefanie Vögele ve İpek Soylu arasında oynanan birinci tur maçında ise servis kırma istatistiğinde çarpıcı sayılar karşımıza çıktı. Soylu’nun servis oyunlarında 8 kez sonuca giden İsviçreli Vögele, ilk üç günde bir maçta en çok servis kıran oyuncu olarak kayıtlara geçti.

Maryna Zanevska karşısında çıktığı ilk tur maçında tam 17 kez servis kırma şansı yakalayan Johanna Larsson ve Nao Hibino önünde aynı istatistiği paylaşan Dayana Yastremska, bir maçta en fazla servis kırma şansı elde eden isimlerdi. 27 yaşındaki Larsson, Ukraynalı rakibi karşısında 3 setlik bir galibiyet elde ederek ikinci tura uzanırken; Dayana Yastremska, Japon rakibine kaybetmekten kurtulamadı.

Larsson, ayrıca Zanevska önünde yaptığı 8 çift hata ile bir maçta en çok çift hata yapan oyuncu oldu.