KOZA WOS’UN PARLAYAN YETENEĞİ: DAYANA YASTREMSKA

Koza World of Sports oyuncusu Dayana Yastremska, Melbourne’daki başarılı Grand Slam performansının ardından İstanbul’a döndü. 15 yaşındaki oyuncular arasında dünyanın en iyilerinden biri olan Dayana, teklerde çeyrek final, çiftlerde de finale çıktığı Avustralya Açık Gençler Şampiyonası’nda (18 yaş altı) büyük bir başarıya imza attı.

Hâlihazırda gençler klasmanında 19. basamakta bulunan ve 2015’ten bu yana antrenmanlarını Koza WOS’ta yapan Dayana, ikinci evi olarak gördüğü İstanbul’a döndüğü için çok mutlu. Brezilya’da katılacağı ITF turnuvaları için son hazırlıklarını yapan Dayana, 16 Nisan’da başlayacak olan TEB BNP Paribas İstanbul Cup öncesinde yeniden Türkiye’ye dönecek.

İstanbul Cup’ta ilk WTA turnuvasını oynayacak olmasından ötürü çok heyecanlı olduğunu belirten Dayana, sözlerini şöyle sürdürüyor: “Antrenmanlarımı yaptığım yerde dünyanın en iyi tenisçileriyle oynayabilecek olmak inanılmaz bir duygu. İstanbul ve Koza WOS’ta olmayı çok seviyorum ve her dönüşümde kendimi evimde gibi hissediyorum. Türkiye’deki tenisseverlerin de TEB BNP Paribas İstanbul Cup’a geleceklerini ve beni destekleyeceklerini umut ediyorum.”