İSTANBUL’DA ANA TABLO ŞEKİLLENDİ

TEB BNP Paribas İstanbul Cup’ta ana tablo kuraları çekildi. İstinye Park’ta gerçekleşen kura çekimine Türkiye Tenis Federasyonu Başkanı Cengiz Durmuş, Garanti Koza Yönetim Kurulu Başkan Vekili Murat Binark, Türk tenisçiler Çağla Büyükakçay, İpek Soylu, WTA Süpervizörü Chen Shu ve Erhan Oral katıldı.

Bu yıl dokuzuncusu yapılan TEB BNP Paribas İstanbul Cup’ın numaralı seribaşı ismi, dünya sıralamasının 34. basamağındaki Slovak Anna Karolina Schmiedlova oldu. Schmiedlova, ilk turda elemelerden gelen bir raketle karşılaşacak.

Toprak zemindeki turnuvanın 2 numarası Belçikalı Yanina Wickmayer ise açılış sınavı Rumen Andreea Mitu önünde verecek. 3 numaralı seribaşı son şampiyon Lesia Tsurenko ve 4 numara Kirsten Flipkens, ilk maçlarını elemelerden çıkan oyuncularla yapacak.

SOYLU, VÖGELE İLE BAŞLIYOR
32’lik ana tabloda Türkiye’yi Çağla Büyükakçay, İpek Soylu ve Ayla Aksu temsil edecek. Geçen sene bu adreste ikinci turu gören Soylu, birinci turda İsviçreli Stefanie Vögele ile kozlarını paylaşacak. Büyükakçay ve Aksu’nun ilk rakipleri ise eleme oyuncuları olacak.

ÇAĞLA VE İPEK’TEN GÖSTERİ MAÇI
Kura çekimi seremonisinin ardından Türkiye’nin en yüksek sıralamaya sahip iki tenisçisi Çağla Büyükakçay ve İpek Soylu, bir gösteri maçı yaptı. İstinye Park’taki bu renkli etkinlik büyük ilgi topladı.

TEKLER ANA TABLO

ÇİFTLER ANA TABLO