İDO İSKELESİ’NDE TENİS COŞKUSU

Türkiye Tenis Federasyonu Başkanı Cengiz Durmuş, milli tenisçiler Çağla Büyükakçay ve İpek Soylu, Yenikapı İDO İskelesi’nde düzenlenen TEB Sokak Tenisi etkinliğine katıldı.

Bu sene 10’uncusu gerçekleşen TEB BNP Paribas İstanbul Cup’ta son şampiyon unvanıyla yer alacak Büyükakçay ve Soylu, Yenikapı’da başlayan ve Bakırköy’de son bulan deniz otobüsü yolculuğu öncesinde iskele önüne kurulan TEB Sokak Tenisi kortlarında 150’yi aşkın genç sporcuyla tenis oynadı ve hayranlarına imza dağıttı. Ana tablo mücadelelerinin 24 Nisan Pazartesi günü başlayacağı TEB BNP Paribas İstanbul Cup öncesi bu etkinlikle moral depolayan Çağla ve İpek, hedeflerinin şampiyonluk kupalarının Türkiye’de kalmasını sağlamak olduğunu söyledi.

Durmuş: “Şampiyonlarımızı  alkışlayalım”
Etkinlikte sporcularla bir araya gelen TTF Başkanı Cengiz Durmuş, Türk Ekonomi Bankası’na (TEB) tenis branşına yaptıkları yatırımlardan ötürü teşekkür etti. TEB’in desteğiyle birlikte tenisin toplumun her kesimine yayılması yolunda emin adımlar attıklarını vurgulayan Durmuş, 81 ilde sokak tenisi aktiviteleri düzenlediklerini belirtti.

TEB Marka ve İletişim Direktörü Zeynep Demirkol, Türkiye Tenis Federasyonu ile yakaladıkları ortak vizyon sayesinde Türkiye’de tenis sporuna destek vermeye devam edeceklerini sözlerine ekledi.

Büyükakçay’dan seyirciye çağrı
TEB BNP Paribas İstanbul Cup’ın son tekler şampiyonu Çağla Büyükakçay, geçen sene yaşananları ömrünün sonuna kadar unutamayacağını, amacının turları adım adım geçerek yine zafere uzanmak olduğunu belirtti. İpek Soylu ise “Hedefim elbette hem tekler hem de çiftler kategorisinde ilerlemek. Bir önceki sene elde ettiğimiz başarıyı tekrarlamak istiyoruz” dedi.