HIBINO GERİDEN GELDİ

Ana tablo perdesinin açıldığı TEB BNP Paribas İstanbul Cup’ta ikinci tura çıkan ilk isim 6 numaralı seribaşı Nao Hibino oldu. Dünya sıralamasının 65. basamağındaki Japon raket, setlerde geriye düştüğü maçta genç rakibi Dayana Yastremska’ya sürpriz imkanı tanımadı.

Kariyerinin ilk WTA maçında boy gösteren 15 yaşındaki Yastremska, Garanti Koza Arena’daki mücadeleye hızlı başlayan taraftı. Açılış setini 6-2 ile tamamlayan Koza WOS oyuncusu Yastremska, ikinci sette 3-1 öne fırladı.

Ancak bu noktadan itibaren maça ağırlığını koymaya başlayan Hibino, üst üste aldığı oyunlarla öne geçti ve ikinci seti 6-4’le hanesine yazdırdı. Final setinde ise daha etkili bir performans sergileyen Hibino, 2 saat 25 dakika sonunda 2-6, 6-4, 6-3’le ikinci tur biletini cebine koydu.

TEB BNP Paribas İstanbul Cup’ta adını son 16’ya yazdıran bir diğer isim 5 numara Danka Kovinic’ti. Karadağlı tenisçi, altı kez servis kırdığı buluşmada Japon Kurumi Nara’yı 6-3, 6-3’le eledi. Kovinic’in bir sonraki rakibi, Tsvetana Pironkova veya Aliaksandra Sasnovich olacak.

BLNT6563