GÖRÜNÜM: 18 NİSAN PAZARTESİ

TEB BNP Paribas İstanbul Cup’ta ana tablonun ilk günü olan 18 Nisan’da teklerde iki, çiftlerde ise üç mücadele var. İlk gün ayrıca elemenin son turunda altı maç yapılacak.

Garanti Koza Arena’daki TEB BNP Paribas İstanbul Cup’ın ilk ana tablo gününde toplam 11 karşılaşma yapılacak. Elemeden çıkacak altı oyuncuyu belirleyecek mücadeleler dışında ana tabloda 2.tura kalan ilk iki isim de pazartesi günü şekillenecek.

Turnuvada sahneye çıkacak ilk seribaşı, 6 numara Nao Hibino olacak. Katıldığı son dört turnuvaya ilk turda havlu atan 21 yaşındaki Japon tenisçi, kötü gidişatı 15 yaşındaki Dayana Yastremska’ya karşı bitirmeye çalışacak. Wild-card ile ana tabloya giren 2000 doğumlu Yastremska, 66 numara Hibino önünde WTA ana tablo seviyesinde ilk maçına çıkacak. Genç Ukraynalı, geçen ay başında toprak kortta 25 binlik bir ITF şampiyonluğu elde etmişti.

Hibino’dan sonra 5 numara Danka Kovinic, bir başka Japon Kurumi Nara ile kozlarını paylaşacak. 85 numaradaki Nara, üst üste üçüncü kez İstanbul Cup’ta boy gösterecek. 2014’te turnuva sert zemindeyken çeyrek final oynayan Nara, 2016’da tek toprak kort galibiyetini Osprey’deki ITF turnuvasında Çağla Büyükakçay’a karşı elde etmişti. 62 numaradaki Danka Kovinic ise geçen yıl önemli çıkış yapan isimler arasında yer alarak bu yılın şubat ayında 46 numaraya kadar çıkmıştı.

Turnuvada ilk günün maç programına buradan ulaşabilirsiniz.