ÇİFTLERDE MELİS VE İPEK ELENDİ

İstanbul Cup’ta çiftlerin ilk maçları 23 Nisan Pazartesi günü oynandı. Melis Sezer ve İpek Öz, ilk maçlarında Kalashnikova ve Voskoboeva’ya kaybetti. 

TEB BNP Paribas İstanbul Cup’ta çiftler ana tablo mücadeleleri başlarken, ilk tur mücadelesinde Oksana Kalashnikova ve Galina Voskoboeva ile karşılaşan wild-card’lı Melis Sezer ve İpek Öz çifti mücadeleden üç set sonunda yenik ayrıldı. 2-0 öne geçtikleri ilk seti 6-4 kaybeden Sezer/Öz, ikinci seti 6-4 ile galip bitirdi. Son sette ise 11/9’luk sonuçla kazanan taraf Kalashnikova ve Voskoboeva oldu.

Sezer ve Öz, maç sonrasında basın toplantısında ikinci setten itibaren oynadıkları oyundan memnun olduklarını söylediler. “Bu kortlarda her zaman kendimi rahat hissediyorum” diyen Sezer, “Wild-card aldığımda bunun hakkını vermek için elimden geleni yapıyorum. Bugün de galibiyete çok yaklaştık ama olmadı. Rakiplerimizin tecrübesi bizden fazlaydı” ifadelerini kullandı.

18 yaşındaki genç oyuncu İpek Öz ise ilk maçı çiftlerde oynamasının kendisi açısından teklerde çıkacağı mücadele öncesinde heyecanını yenmesi için önemli olduğunu vurguladı.