ÇAĞLA’NIN RAKİBİ SORANA

TEB BNP Paribas İstanbul Cup’ın son şampiyonu Lesia Tsurenko, ilk turda Sorana Cirstea’ya kaybederek elendi. Cirstea, böylece Çağla Büyükakçay’ın rakibi oldu.

İstanbul Cup’ta ikinci günün kapanış mücadelesi olan ilk tur maçında Rumen Sorana Cirstea, Ukraynalı Lesia Tsurenko’yu mağlup ederek adını ikinci tura yazdırdı. İstanbul’da eleme oynayan Cirstea, 79 dakikada tamamlanan mücadelede 6-3 ve 6-4’lük iki setle kazanan taraf oldu.

Tsurenko’yu üç yıl önce Washington’da da mağlup eden 26 yaşındaki Cirstea, Çağla Büyükakçay’ın ikinci turdaki rakibi oldu. Eski 21 numara Sorana Cirstea, bu sonuçla 2016 sezonunda ikinci kez bir WTA mücadelesinde ana tabloda tur atladı.

Elemelerden gelen iki isim daha son 16 biletini kaptı. Macar Reka-Luca Jani, 19 yaşındaki ev sahibi ülke oyuncusu Ayla Aksu’yu 6-3, 6-4’le geçerken, Slovak Kristina Kucova ise Julia Glushko karşısında 6-3, 6-2 ile sonuca gitti.

2015 TEB BNP Paribas İstanbul Cup’ta çeyrek finalisti Kateryna Bondarenko, setlerde geriye düştüğü buluşmada Olga Govortsova engelini aşmasını bildi. Ukraynalı 7 numaralı seribaşı raket, iki buçuk saatlik düellodan 5-7, 6-3, 6-4’le üstün ayrıldı.