ÇAĞLA ŞEYTANIN BACAĞINI KIRDI

Türkiye’nin 1 numaralı tenisçisi Çağla Büyükakçay, TEB BNP Paribas İstanbul Cup’a güçlü bir başlangıç yaptı. Bu yıl dokuzuncusu gerçekleşen toprak kort turnuvasında yedinci kez boy gösteren Büyükakçay, ilk turda karşılaştığı Rus Marina Melnikova’yı 6-3, 6-3’le geçip seyircileri önündeki ilk galibiyetini aldı ve adını son 16’ya yazdırdı.

Garanti koza Arena’daki maça hızlı bir giriş yaparak 4-1’lik üstünlüğü yakalayan Çağla, elemelerden gelen Melnikova’ya üst üste iki oyun verdikten sonra kırdığı servisle 5-3’e ulaştı. Seti tamamlamak adına kullandığı servislerde hatasız bir performans sergileyen Büyükakçay, açılış setini 6-3’le noktaladı.

Haftaya dünya sıralamasının 118 numarası olarak giren 26 yaşındaki Çağla, ikinci sette 3-2 gerideyken Melnikova’nın yakaladığı servis kırma puanını savunmasını bildi ve skoru eşitledi. Bu noktadan itibaren kontrolü eline alan Büyükakçay, yakaladığı üç oyunluk seriyle 6-3’e ulaşıp işi bitirdi.

1 saat 26 dakika süren maç boyunca birinci servislerinden %71 ile puan çıkaran Büyükakçay, Melnikova’ya karşı olan kaydını 4-0’a geliştirdi. Çağla ikinci turda, son şampiyon Lesia Tsurenko ile Sorana Cirstea arasındaki buluşmanın kazananıyla oynayacak.

ACIMASIZ SEVASTOVA
Dış kortlardaki maçlarda Letonyalı Anastasija Sevastova ve İsveçli Johanna Larsson sevindi. Letonyalı Sevastova, yalnızca 43 dakika süren karşılaşmada Sırp rakibi Aleksandra Krunic’i 6-0, 6-0’la sürklase etti ve TEB BNP Paribas İstanbul Cup tarihinin beşinci “çifte halka”sına imza attı.

1 numaralı kortta ise nefes kesen bir mücadele izlendi. Tam 2 saat 41 dakika sonunda Ukraynalı eleme oyuncusu Maryna Zanevska’yı 6-2, 2-6, 7-6 ile deviren 8 nolu seribaşı Larsson, ikinci turdaki yerini ayırttı.