ÇAĞLA BÜYÜKAKÇAY GALİBİYETLE DÖNDÜ

TEB BNP Paribas İstanbul Cup’ta son şampiyon Çağla Büyükakçay, Belçikalı Maryna Zanevska’yı 6-2, 6-1’lik skorla mağlup etti.

2016 İstanbul Cup şampiyonu Çağla Büyükakçay, bu sezonki ilk WTA ana tablo galibiyetini İstanbul’da elde etti. Turuvanın ilk turunda iyi arkadaşı Maryna Zanevska ile karşı karşıya gelen Çağla, 23 yaşındaki Belçikalı oyuncuya 75 dakikalık maç sonunda iki sette üstünlük sağladı. Maçta %66 ilk servis, %71’lik ikinci servis kazanma oranıyla dikkat çeken Çağla, mücadelede beş kez servis kırdı.

İstanbul Cup kortlarında teklerde üst üste 6. maçını kazanan Büyükakçay, bu galibiyetle ana tabloda son 16’ya kalan üçüncü Türk tenisçi oldu. Çiftlerde de ilk maçını kazanan Büyükakçay, ikinci turda çiftler partneri olan Timea Babos ile eşleşti.

Çağla Büyükakçay, WTA’de 2017 sezonunda ilk galibiyetini aldığının hatırlatılması üzerine, “Kendimi geliştirdiğimi düşünürken, bunu tenise yansımadığını görmek moralimi bozuyordu. Bu yıl bu şekilde kaybettiğim maçlarla geçti. İstanbul’da, hep büyük destek gördüğüm bu kortta galibiyet almak güzel. Bu galibiyet bana önemli bir moral oldu” dedi.

caglaitw

Büyükakçay, üç Türk tenisçinin ikinci tura çıkarak tarih yazmasının gururunu yaşadığını söylerken, geçen yıl aldığı başarının gençler üzerinde bu kadar çabuk etmesinden mutlu olduğunu belirtti. Çağla, “Aslında benim önemli misyonlarımdan birisi de bu. Benden sonraki kuşağa ilham verebilmek. Başak ve Ayla harika oyuncular. Onların yolunu açabildiysem ne mutlu bana” dedi.

TEKLER ANA TABLO
ÇİFTLER ANA TABLO
MAÇ PROGRAMI