BÜYÜKAKÇAY-JANKOVIC FİNALDE

TEB BNP Paribas İstanbul Cup’ta milli tenisçi Çağla Büyükakçay dünya eski 1 numarası Jelena Jankovic ile birlikte çiftlerde finale adını yazdırdı.

Yarı finalde Kontaveit-Kulichkova çiftine karşı maça hızlı başlayan Jelena ile Çağla, ikinci ve 6. oyunda servis kırdığı ilk seti 27 dakikada 6-3 kazandı.

İkinci sette ise roller değişti… Toparlanarak oyuna ağırlığını koyan Kontaveit-Kulichkova ikilisi bu seti 6-2 aldı.

İlk kez beraber oynayan Çağla ve Jankovic 67 dakika süren buluşmanın kazananını belirleyen maç tie-break’inden 10/6 ile üstün ayrılarak isimlerini finale yazdırdı.

Bu yıl sekizincisi düzenlenen TEB BNP Paribas İstanbul Cup’ta finale yükselen ilk Türk raket olan Çağla Büyükakçay, bu galibiyetle tenis yaşantısının ikinci WTA finaline ilerledi.

Jankovic ile Çağla yarın saat 14.00’te finalde Rus Daria Gavrilova ile Ukraynalı Svitolina çiftiyle Garanti Koza Arena Merkez Kortu’nda karşı karşıya gelecek.

Çağla Büyükakçay-Jelena Jankovic ikilisi maçın ardından düzenlenen basın toplantısında yaptıkları açıklamada, yarınki final buluşmasında seyirci desteği istediler.

Jelena Jankovic,  “İstanbul’daki finalde bir Türk oyuncu korta çıkacak ve buraya daha çok insan gelirse, bu bizim için çok büyük bir motivasyon unsuru olacak” ifadesini kullandı.

Çağla Büyükakçay da, “İkinci kez WTA çiftler finali oynayacağım, bu kez şampiyon olmak istiyorum. Romanya’da 8 bin taraftar önünde final oynadım daha önce. Bizim aldığımız puanlarda çıt çıkmazken, rakiplerimize müthiş bir tezahürat olmuştu. Yarın burada da aynı desteği kendi seyircimizden görürsek bu bize büyük katkı yapacaktır” diye konuştu.