‘BİR ÇEYREK FİNAL GARANTİ’

TEB BNP Paribas İstanbul Cup’ta büyük bir iş başararak ikinci tura kalan Ayla Aksu, basın toplantısında soruları yanıtladı. Aksu, ikinci turda Başak Eraydın ile eşleştiği için mutlu olduğunu vurgularken, “En azından birimiz çeyrek finale çıkacağız. Bu Türk tenisi için çok güzel bir sonuç” dedi.
20 yaşındaki genç tenisçi Ayla Aksu, ana tablodaki Elizaveta Kulichkova galibiyetinden sonra gazetecilerin sorularını yanıtladı. Ayla, “Amacım daha agresif bir oyun ortaya koyup, puanları uzatmaktı. Çünkü rakibim topları hemen bitirmeye odaklanan ve düz toplarla sonuca giden bir tenisçi. Bu yüzden sabırlı olup, spinli toplarla onu hataya zorlamayı planladım. Performansımdan memnunum” dedi.
Koza WOS oyuncusu Aksu, son bir kaç ayda iyi çalıştığını ve böyle bir çıkışı beklediğini söylerken, “Sadece zihinsel değil, taktiksel olarak da oyunumu geliştirdiğimi düşünüyorum. Sıralamamın çok üzerindeki rakiplere karşı iyi maçlarım vardı. O maçları kaybetmiş olabilirim, ama bana ciddi bir özgüven sağladılar. Burada da maç kazanabileceğimi biliyordum” ifadelerini kullandı.
‘ÇAĞLA ABLA UFKUMUZU AÇTI’
Ayla Aksu kendisine wild-card veren turnuva yönetimine teşekkür ederken, bir sonraki turda Başak Eraydın ile karşılaşmasının mutluluk verici olduğunu sözlerine ekledi. Aksu, “En azından birimiz çeyrek finale çıkmış olacak. Bu da son dönemde Türk tenisinde yakalanan çıkışın bir göstergesi. Çağla Abla geçen yıl burada kazandığı şampiyonlukla ufkumuzu açtı. Hepimiz çok daha iyi tenis oynuyoruz. Elemedeki arkadaşlarımız üçer sette kaybettiler. Genel olarak önceki yıllara oranla ciddi bir çıkış yakaladık” dedi.