1 VE 2 NUMARALI EKİPLER DEVRE DIŞI

İspanyol Laura Pous-Tio ve Çek Renata Voracova, TEB BNP Paribas İstanbul Cup’ta çiftlerde yarı final biletini alan ilk takım oldu. Pous-Tio/Voracova ikilisi, 2 numaralı seribaşları Johanna Larsson/Oksana Kalashnikova’yı 6-3, 6-2 ile saf dışı bıraktı.

58 dakika sonunda galibiyete uzanan Pous-Tio/Voracova’nın final yolundaki rakibi, Shapatava/Melnikova – Knoll/Kovinic eşleşmesinin kazananı olacak.

Turnuvanın üçüncü gününde çiftlerde ayrıca üç birinci tur maçının heyecanı yaşandı. 1 numara olarak raket salladığı tekler mücadelesine açılış turunda veda eden Anna Karolina Schmiedlova, ev sahibi ülkeden Çağla Büyükakçay ile ortaklık kurduğu çiftler kategorisinden de erken elendi.

Schmiedlova/Büyükakçay ikilisi, Reka-Luca Jani/Maryna Zanevska’ya 6-1, 7-6 yenilirken, Melnikova/Sofia Shapatava ise Rumen ortaklar Elena Bogdan/Cristina Dinu’yu 6-0, 6-1’le sürklase etti.

JAPONLAR SÜRPRİZ YAPTI
Günün son çiftler buluşmasında 1 numaralı seribaşı ekip Kateryna Bondarenko/Olga Savchuk, ilk turda turnuvanın dışında kalmaktan kurtulamadı. Ukraynalı tandem, yedi defa servis kırdırdıkları maçta Japon rakipleri Nao Hibino/Kurumi Nara’ya 6-3, 6-2 ile boyun eğdi.